5 października 2021

Dzień Hiszpański odbędzie się 12 października, w rocznicę odkrycia Ameryki przez Kolumba oraz święto Matki Bożej z Pilar. Jest to także święto państwowe w Hiszpanii i większości krajów hiszpańskojęzycznych.

Punkty programu:

• finałowy etap szkolnego konkursu „Kultura Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych” dla SP i liceum – 8.00, sala 111
  • spotkanie z podróżnikiem Stefanem Czernieckim dla SP – 9.00, sala 201 (dla uczniów efektywnie przygotowujących się do konkursu)
  • spotkanie z podróżnikiem Stefanem Czernieckim dla Liceum – 10.00, sala 201 (dla uczniów efektywnie przygotowujących się do konkursu)
  • najładniejsze bramki ligi hiszpańskiej (pokaz organizują uczniowie liceum o godzinie 12.20 w sali 111 (dla wszystkich chętnych)
  • degustacje hiszpańskich potraw przygotowane przez uczniów klas siódmych (można je będzie nabyć za drobną opłatą)
  • prezentacje prac dotyczących Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych przygotowane przez uczniów klas szóstych
  • ogłoszenie wyników Konkursu, rozdanie dyplomów; wizyta laureatów w meksykańskiej restauracji