24 września 2024

Zbiórka dla powodzian

STRUMIENIE i ŻAGLE pomagają poszkodowanym w powiecie lwóweckim

Zbiórka darów będzie prowadzona w dniach 19–30 września 2024 w szkole i w przedszkolu STRUMIENIE oraz w szkole ŻAGLE (w Falenicy i w Międzylesiu).

Dary pieniężne prosimy o przekazywanie bezpośrednio na konto:

Fundacja im. św. Krzysztofa

59-600 Lwówek Śląski

84 1090 1939 0000 0001 4826 6584

tytułem: Pomoc dla powodzian

W ŻAGLACH w Międzylesiu na ścianie przy kaplicy znajduje się skrzynka, do której można też wrzucić pieniądze fizycznie.

Zebraną pomoc przekażemy Fundacji im. św. Krzysztofa we Lwówku Śląskim [KLIK]. Założona przez ks. dziekana Krzysztofa Kiełbowicza Fundacja im. św. Krzysztofa, jak również związane z nią Centrum Integracji Społecznej oraz lwówecki Caritas, od wielu lat niosą pomoc osobom chorym, potrzebującym i zagrożonym wykluczeniem społecznym w całym powiecie lwóweckim.

W Fundacji im. św. Krzysztofa we Lwówku ciągu ostatnich 4 lat na wyjazdach wakacyjnych z Klubu Potok (www.potok.waw.pl) pomagało jako wolontariusze już kilkudziesięciu uczniów i absolwentów Szkoły ŻAGLE (na zdjęciach poniżej). Znamy ks. Krzysztofa i jego niezwykłą zdolność do organizacji i skutecznego pomagania najbardziej potrzebującym, dlatego bardzo pragniemy przekazać właśnie do tej Fundacji jak największą pomoc.

Fundacja prowadzi kuchnię i codziennie dostarcza kilkaset obiadów osobom potrzebującym.

Obecnie przygotowywane są posiłki m.in. dla pacjentów zalanego Ośrodka Rehabilitacyjnego i Opiekuńczego ss. Elżbietanek we Wleniu [KLIK] oraz dla przebywających w szpitalu we Lwówku Śląskim („Wody było potąd”- KLIK). Potrzeba żywności, z której ugotowane zostaną obiady dla potrzebujących.

Najpotrzebniejsze produkty:

• żywność (zwłaszcza półprodukty z długą datą ważności),
  • chemia domowa, środki higieny osobistej,
  • sprzęty do odgruzowywania i do sprzątania (np. rękawice budowlane i grube gumowe, szpadle, wiadra, mopy, miotły),
  • sprzęty AGD (mogą być używane) – w sprawie przekazania darów wielkogabarytowych prosimy o zapisy w formularzu: [KLIK]