13 lutego 2024

Czy każdy może być inwestorem?

Zajęcia dla licealistów w gmachu Szkoły Głównej Handlowej

Ilu Polaków oszczędza, a ilu inwestuje? Dlaczego tak mało? Czym różni się kredyt od pożyczki? Dlaczego kredyt hipoteczny i procent składany opłacają się bankom? Co to znaczy być akcjonariuszem? Czym jest kanwa modelu biznesowego i jak ją sporządzić?

Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie klas 2LOa i 2LOb podczas całodziennych, warsztatowych zajęć podstaw przedsiębiorczości, które odbyły się w środę w budynku C Szkoły Głównej Handlowej. Spotkanie prowadzili studenci SGH, absolwenci ŻAGLI – Michał Justyniarski i Jakub Lewantowicz. Pod koniec nawet odbyło się kolokwium!

Podobne zajęcia odbyły się dwa dni później dla uczniów klas 1LO – tym razem w ramach przedmiotu biznes i zarządzanie.

Gmach wyższej uczelni, samodzielna wyprawa do Warszawy i niesztampowe zajęcia poza szkolną ławką są bardzo interesujące i cenne dla naszych licealistów, co widać szczególnie w ich zaangażowaniu na zajęciach i wielu pomysłach na rozwiązanie czasem skomplikowanych problemów ekonomicznych!