19 lutego 2024

Nagrody STERNIKA za rok 2023 wręczone! 

⇒Tegoroczni nagrodzeni

  • Nagrodę STERNIK EDUKACJI otrzymała Akademia Retoryki Igora Zalewskiego – za działania związane bezpośrednio z edukacją szkolną a w szczególności troskę o budowanie warsztatu retorycznego wśród dzieci i młodzieży.
  • Nagroda STERNIK WYCHOWANIA trafiła do Ks. Dr Marka Dziewieckiego jako uhonorowanie licznych inicjatyw wychowawczych i publikacji podejmowanych w ramach pracy duszpasterskiej i wychowawczej.
  • Nagrodę GRAND STERNIKA otrzymała Orszak Trzech Króli – Fundacja za działania mające wpływ na szeroki kontekst rozwoju młodzieży i kształtowania przyszłych pokoleń Polaków.
  • Nagrody zostały wręczone podczas IV Charytatywnego Balu STERNIKA. Na Balu bawiło się ponad 440 osób – rodziców z naszych placówek i przyjaciół Sternika.
  • Więcej o nagrodzonych
  • STERNIK EDUKACJI – Fundacja Akademia retoryki Igora Zalewskiego – to grupa najlepszych specjalistów i trenerów z zakresu wystąpień publicznych oraz konkursów retorycznych.   Dzielą się swoją wiedzą organizując szkolenia indywidualne oraz grupowe zarówno dla dzieci, nastolatków jak i dorosłych. Są to zajęcia pełne praktycznych i inspirujących porad. Ich misją jest pobudzanie do krytycznego myślenia, sztuka przekonywania i troska o piękny, polski język.

Dzięki współpracy z Akademią Retoryki nasze uczennice otrzymują narzędzia, aby bronić swoich racji i argumentów. Aby umieć się ładnie wypowiadać, nie tylko w emotikonach  sms ale także tworzyć jasne, zrozumiałe komunikaty zgodne z ich wartościami – to są supermoce świata przyszłości!

https://akademiaretoryki.pl/

  • STERNIK WYCHOWANIA – Ks. Dr Marek Dziewiecki – to duszpasterz, doktor psychologii, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest autorem ponad 60 publikacji – książek i audiobooków – z zakresu psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie i profilaktyki uzależnień. Osiągnięcia Ks. Marka w dziedzinie psychologii i duszpasterstwa przyciągają uwagę zarówno w kraju, jak i za granicą.

Autorytet, oddanie Bogu i służba bliźnim sprawiają, że Marek Dziewiecki jest nie tylko cenionym duchownym i naukowcem, ale także inspirującym wzorem dla wszystkich, którzy pragną odnaleźć drogę do piękna duchowości i troski o drugiego człowieka.

  • GRAND STERNIK – Fundacja Orszak Trzech Króli – Zaczęło się od szkolnych jasełek szkoły Żagle, które w zamyśle organizatorów miały angażować wszystkich uczniów szkoły. Jasełka wystawione przez małych aktorów na prawdziwej scenie (początkowo szkolnej, a później w Teatrze Buffo) spotkały się z życzliwym zainteresowaniem mediów. W 2009 roku pojawił się odważny pomysł, by dotychczas typowo szkolne jasełka zaaranżować inaczej – w przestrzeni miejskiej, a co więcej zaprosić do wspólnego świętowania mieszkańców Warszawy oraz turystów. Orszak wyruszył na ulice stolicy po raz pierwszy w 2009 roku.

Każdego roku zwiększała się liczba miast, w których odbywały się Orszaki Trzech Króli. W tym roku został ogłoszony rekord – do wspólnego świętowania przystąpiło blisko 900 miejscowościach w Polsce i z granicą (w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, na Kubie, w kilku krajkach afrykańskich). Dziękujemy za zaangażowanie i piękne świadectwo wiary chrześcijańskiej, które co roku ubogaca – w Uroczystość Objawienia Pańskiego – nasze ulice!

https://orszak.org/

  • Tegorocznym Balem otworzyliśmy świętowanie jubileuszu 20-lecia naszych placówek! Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia jubileuszowe!

www.sternik.edu.pl